Domènec Lladó guanya la Copa Osona de Trial

19/06/2017
Trial

Domènec Lladó guanya la Copa Osona de Trial

Amb una temperatura més alta de l’habitual per l’època de l’any, el circuit de Trial de Calldetenes ha posat punt i final a la divuitena edició de la Copa Osona de Trial després d’haver visitat els municipis de Taradell, Folgueroles, Sant Julià de Vilatorta i L’Esquirol.
 
L’absència de l’aragonès Abel Mustieles, líder de la Copa Osona, ha propiciat una interessant lluita pel títol entre l’osonenc Jordi Araque i el maresmenc Domènec Lladó, separats només d’un punt a la general. Després de la primera volta Lladó acumulava 11 punts pels 12 d’Araque, a la segona i decisiva volta Lladó ha estat clarament superior a l’osonenc marcant una targeta altre vegada d’11 punts, mentre que Araque finalitzava amb 17 quedant relegat fins la setena posició.
La prova ha estat guanyada per Pol Tarrés amb 8 punts, seguit d’Eloi Palau amb 9 i del maresmenc Lladó, que amb una tercera posició n’ha tingut prou per guanyar per segon any consecutiu la Copa Osona. Mustieles, absent a les dues darreres proves ha mantingut el segon lloc a la general i Araque ha ocupat el tercer esgraó.
Domènec Lladó, natural d’Argentona, ja està acostumat a guanyar la Copa Osona, l’any 2007 ho va fer en categoria de principiants (9-10 anys) i l’any 2008 ho va ser en alevins (11-12 anys). Amb aquest nou títol a la categoria absoluta i el guanyat l’any passat ja en suma quatre en el seu palmarès.
 
Els primers classificats a Calldetenes han estat:

  • Sub23: Victor H. Freire (Saragossa)
  • Cadet: Guillem Oliver (Taradell)
  • Infantil: Jordi Prat (Roda de Ter)
  • Aleví: Martí Cros (Vallgorguina)
  • Principiant: Max Balleste (Dosrius)
  • Benjamí: Max Solé (St. Llorenç de Morunys)
  • Pre Benjamí: Axel Méndez (Creixell)
  • Open verd: Bruc Pou (Vic)
  • Open blau: Nil Subirós (Serinyà)
  • Open blanc: Alex Rodriguez

 
Els guanyadors de Copa Osona de Trial 2017

  • Sub23: Alan Rovira (Castellar del Vallès)
  • Cadet: Martí Yélamos (St. Antoni de Vilamajor)
  • Infantil: Jordi Tulleuda (Taradell)
  • Aleví: Martí Cros (Vallgorguina)
  • Principiant: Pau Ribera (St. Llorenç Morunys)
  • Benjamí: Armand Moreno (La Garriga)
  • Pre Benjamí: Axel Méndez (Creixell)
  • Open verd: Josep Tort (Terrassa)
  • Open blau: Marc Serra (Taradell)
  • Open blanc: Alex Sazatornil (Matadepera)

 
Veure més continguts (resultats, vídeos, fotos): http://bit.ly/2tjiU99
 
No deixeu de participar a les xarxes socials Instagram, Facebook, YouTube, Twitter i Pinterest utilitzant #CopaOsona