Jofre Cullell s'exhibeix al ciclocròs de casa

25/11/2018
Ciclo-Cross

Jofre Cullell s'exhibeix al ciclocròs de casa

La vuitena prova de la temporada de la Copa Catalana de ciclocròs ha tingut un protagonista incontestable: Jofre Cullell. El jove biker corria a casa seva, Santa Coloma de Farners, i ha demostrat el seu domini en el circuit proposat a Parc de Sant Salvador dominant en solitari la prova elit i sub23 per acabar entrant a meta amb prop de dos minuts sobre els dos corredors que l'han acompanyat al podi: Isaac Simón i Marc Romero, que vestien els seus respectius mallots de líder de la Copa Catalana elit i sub23, respectivament.

Amb aquest triomf, Cullell suma la seva tercera victòria en aquesta temporada 2018 de CX català, apropant-se al liderat global del certamen malgrat les seves tres proves d'absència. Pel que fa a la prova femenina, la belga afincada a Tarragona Veerle Cleiren s'ha imposat amb 30 segons d'avantatge sobre la sub23 Emma Roger (Sismic Wear-CC Le Boulou) i més de minut i mig sobre la líder de la Copa Catalana, Jordina Muntadas (Corvi).

En la resta de categories, s'han mantingut els resultats esperats, amb victòries júnior de Luis Vivián (Quadis-Trek) i cadet de Marc Masana (La Torreta Bike), líders inqüestionables de la Copa Catalana, mentre que la cadet francesa Ilona Feytou (Integrale Bicycle Club) ha marcat la nota excepcional superant a la gran dominadora de la categoria, Sara Méndez (Relber). La Copa Catalana de ciclocròs seguirà el següent cap de setmana amb doble cita, a Torredembarra i El Morell (Calendari complet, classificacions acumulades i inscripcions).

Classificació:
1. Jofre Cullell (Megamo Factory Team) 1:06:12
2. Isaac Simón (BiciEquip) a 1:52
3. Marc Romero (BGTeam-100% Natural) a 1:52
4. Gabriel Roger (Sismic-CC Le Boulou) a 3:12
5. Albert Poblet (Portet Instal·lacions-Corvi) a 3:49

  • Guanyador i 1r sub23: Jofre Cullell (Megamo Factory Team)
  • 1r elit: Isaac Simón (BiciEquip)
  • Fèmines: Veerle Cleiren (Solcam-Montbike)
  • Júnior: Luis Vivian (Quadis-Trek)
  • Cadet: Marc Masana (La Torreta Bike) i Ilona Feytou (Integrale Bicycle Club)
  • Màster 30: Josep Chavarría (Corvi)
  • Màster 40: Arnau Rota (BikeTraining)
  • Màster 50: Pere Joan Roig (Vila Bike's Club)
  • Màster 60: Bernat Del Pino (Bicicletes Segú)
  • Classificacions completes de totes les categories.
  • Classificacions de totes les categories de promoció.